საგრანტო კონკურსი სტუდენტებისთვის – ახალგაზრდული ინიციატივების მხარდაჭერა
სსიპ ახალგაზრდობის სააგენტო აცხადებს საგრანტო კონკურსს სტუდენტებისთვის.
კონკურსის მიზანია სტუდენტური საინიციატივო ჯგუფების ფინანსური მხარდაჭერა იმ პროექტების განსახორციელებლად, რომლებიც ახალგაზრდების განვითარებას ემსახურება.
საგრანტო კონკურსში მონაწილეობის უფლება აქვს საქართველოს მოქალაქეს — უმაღლესი ან/და პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულების აქტიური სტატუსის მქონე სტუდენტს/პროფესიულ სტუდენტს, რომელიც საგრანტო პროექტის განხორციელების მიზნით საინიციატივო ჯგუფში აერთიანებს აქტიური სტატუსის მქონე არანაკლებ 5 სტუდენტს/პროფესიულ სტუდენტს.
საგრანტო კონკურსის პრიორიტეტებია:
• ახალგაზრდებში საკვანძო კომპეტენციების განვითარება;
• ინტერკულტურული დიალოგი და ეთნიკური უმცირესობების ინტეგრაცია;
• ახალგაზრდებში სამოქალაქო პასუხისმგებლობის გაძლიერება, მოხალისეობრივი კულტურის განვითარების ხელშეწყობა, აქტიური მოქალაქეობისა და გადაწყვეტილების მიღების პროცესში მათი მონაწილეობის ხელშეწყობა;
• ახალგაზრდული სერვისების ხელმისაწვდომობის გაზრდა, ახალგაზრდებში ცნობიერების ამაღლება არაფორმალური განათლების მეთოდების გამოყენებით;
• მშვიდობის მშენებლობა, ოკუპირებული ტერიტორიების მიმდებარედ მცხოვრები ახალგაზრდებისთვის ახალგაზრდული სერვისების შექმნა და განხორციელება;
• ახალგაზრდების ფიზიკური, მენტალური, ჯანმრთელობისა და კეთილდღეობის ხელშეწყობა, გარემოს დაცვა, ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაცია;
• საგანმანათლებლო, შემეცნებითი და კულტურულ-შემოქმედებითი ღონისძიებების განხორციელება.
კონკურსის საერთო ბიუჯეტი შეადგენს 180 000 ლარს, ხოლო ერთი საგრანტო პროექტის დაფინანსების მაქსიმალური ოდენობა 15 000 ლარია.
განაცხადების მიღება მიმდინარეობს 2026 წლის 8 მარტის ჩათვლით.
საგრანტო განაცხადები მიიღება მხოლოდ შემდეგ ელ-ფოსტაზე: grants-2@youthagency.gov.ge,  სხვა ნებისმიერი გზით წარდგენილი საგრანტო პროექტი არ ექვემდებარება განხილვას.
საგრანტო კონკურსის შესახებ დეტალური ინფორმაცია ხელმისაწვდომია ბმულზე.